10 padomi pārdomātam darbam mājās

Domājot par ģimenes dzīves organizēšanu, Milupa sniedz padomus, kuru iedvesmas avots ir klasiskā vadības teorija un citas idejas, kas var palīdzēt optimizēt laiku mājās koronavīrusa krīzes periodā.

1. Atzīstiet reorganizācijas nepieciešamību.
2. Sapulciniet visu ģimeni pie galda, lai izveidotu plānu.
3. Apziniet ikviena ģimenes locekļa vajadzības un iespējas.
4. Dodiet iespēju ikvienam — motivējiet ar stimuliem un uzdevumos iesaistiet visus ģimenes locekļus.
Ņemot vērā katra individuālo uzvedību, visiem ir jāsaglabā modrība, lai nepakļautos tālāk minētajām tendencēm, kuras mūs var pārņemt, jo īpaši, ja visi cenšamies pielāgot sava laika organizāciju ierobežojumu situācijai.
5. Centieties neuzņemties pārāk daudz un nepārslogojiet sevi ar uzdevumiem un atbildību.
6. Meklējiet iespējas vairāk uzticēt uzdevumus citiem. Bērniem patīk iesaistīties, tāpēc ļaujiet viņiem uzņemties dažus vieglākus darbus, pat ja tā ir tikai rotaļas daļa, jo ir patīkami gādāt par viņu pastāvīgu nodarbinātību.
7. Pareizi ievirziet izdzīvošanas instinktus — uzticieties savai iekšējai balsij, nevis apkārtējās vides negatīvisma un “trokšņa” ietekmei.
8. Esiet atvērti ceļam uz jauniem izaicinājumiem un interesēm. Tagad ir īstais laiks!
9. Atzīstiet, ka Jums ir nepieciešams laiks arī sev.

Parūpējieties par sevi un veltiet laiku atpūtai, fiziskām aktivitātēm vai vienkārši izbaudiet kādu brīdi “personīgā laika”, lai nemazinātu savas ģimenes dzīves pārvaldības spējas un Jūsu mīļie neizjustu tā sekas.

10. Cilvēki ir sociālas būtnes, un mēs uzplaukstam no pieskārieniem un fiziskiem kontaktiem.

Lai gan ir svarīgi praktizēt sociālo izolāciju un distancēšanos, precīzi ievērojot vietējo veselības aizsardzības iestāžu ieteikumus, to iespējams kompensēt, paužot fizisku pieķeršanos mīļajiem, ar kuriem kopā esam ierobežoti, — apskāvieni, bučas un kārtīga muguras paberzēšana ir vissvarīgākie priekšnoteikumi laba emocionālā līdzsvara saglabāšanai.

Pieejamās tehnoloģijas mums nodrošina daudz iespēju uzturēt saikni ar citiem ģimenes locekļiem un draugiem. Neatkarīgi no tā, vai vecvecāki pirms gulētiešanas bērniem izlasa vakara pasaciņu vai arī jūs visi vienkārši tiekaties videozvanā, tas katrā ziņā vairo viņu sasaistes un aprūpētības sajūtas.