Kad un kā mazuli pirmo reizi iepazīstināt ar biezputru?

Pirmās putriņas došana mazulim ir patiesi svarīgs notikums. Jaunas garšas, jauna pieredze, bet vai vienmēr zinām ar ko no lielā graudaugu piedāvājuma vislabāk sākt?

Uz šo jautājumu Milupai palīdzēs atbildēt uztura speciāliste Inga Širina, kas vairākus gadus ir specializējusies ne tikai pieaugušo, bet arī mazuļu sabalansēta un veselīga uztura pētīšanā.

Pirmā un pati svarīgākā pārtika, kas bērniņam savas dzīves pirmajos mēnešos ir jāuzņem ir mammas piens. Papilduzturs būtu jāuzsāk ieviest vecuma posmā starp 4 un 6 mēnešiem, tas ir, ne atrāk kā 17 nedēļu vecumā un ne vēlāk kā 26 nedēļu vecumā. Papilduztura uzsākšanas vecums ir ļoti individuāls, jo katrs mazulis attīstās pavisam citādāk.

Biezputra var būt kā viens no pirmajiem papildēdieniem, taču personīgi kā pirmo jauno garšu iesaku izvēlēties dārzeņus.

Biezputras kā pirmo papildu uzturu iesaku izvēlēties “izsalkušajiem mazuļiem” vai tiem, kas slikti pieņemas svarā. Arī ļoti enerģiskajiem mazuļiem var piedāvāt biezputru kā pirmo papilduzturu. Pārējiem biezputru iesaku ieviest tad, kad ir ieviesta jau pirmā dārzeņu ēdienreize.

Pirmo ēdienreizi, kas aizvieto zīdīšanu parasti ievieš pusdienlaikā, tad kā nākamo izvēlas launagu. Kā pēdējo putriņu ēšanai ievieš brokastu ēdienreizi, kas kā reiz ir visieteicamākā dienas daļa, kad biezputru mazuļiem būtu vēlams ēst.

No sākuma piedāvā biezputras, kas nesatur lipekli un pamazām ievieš arī lipekli saturošas biezputras. Īpaši kā pirmās biezputras ir ieteicamas speciāli mazuļiem ražotās biezputras. Tām būs skaidra pagatavošanas instrukcija, tātad nebūs jāsatraucas par biezputras konsistences atbilstību vecumam. Kā arī bērnu biezputras, kas ir papildinātas ar dzelzi, kas īpaši trūkst mazuļiem pēc 6 mēnešu vecuma.

Lejuplādē visu par biezputrām