Kādēļ mazuļa uzturā nepieciešami dārzeņi?

Ja no paša sākuma jau piedāvāsiet mazajam plašu dārzeņu klāstu, ir lielāka iespēja, ka viņš labprātēdīs dārzeņus arī paaudzies. Sākumā mazulis var atteikties ēst dažus dārzeņus, bet nepadodieties! Dažreiz ēdiens mazajam jāpiedāvā pat 15 reizes, lai viņš beidzot pie tā pierastu.

9 mēnešu vecumā bērnam katru dienu nepieciešamas 3 - 4 augļu un dārzeņu porcijas. Piedāvājot mazulim dažādu krāsu dārzeņus, jūs palīdzēsiet nodrošināt plašu barības vielu klāstu.

Spēja izsekot procesam ir mūsu kvalitātes un drošības garantijas neatņemama sastāvdaļa. Mēs sekojam ēdiena sagatavošanai no augļu vai dārzeņu novākšanas brīža līdz gatavā ēdiena iepakošanai, līdz ar to mēs varam solīt, ka tikai īpaši izvēlēti un kvalitatīvi augļi un dārzeņi, kas audzēti pēc mūsu standartiem, nokļūs uz Tava bērna galda. Dārzeņi ir svarīga sabalansēta uztura sastāvdaļa, jo tie nodrošina dažādas barības vielas. Pieradini mazuli pie dažādu dārzeņu ēšanas jau no agras bērnības.

Dārzeņu klāsts ir plašs gan formas, izmēru un krāsas, gan garšas ziņā. Tie nodrošina arī dažādas barības vielas. Ja mazulis jau agrā bērnībā būs iemācījies ēst dažādus dārzeņus, dzīves laikā viņam būs vieglāk pierast pie dažādiem ēdieniem.

Mazulim jau no paša sākuma garšo mammas piens, jo to saldina cukurs, kas atrodams mātes pienā (to sauc arī par laktozi). Arī augļi ir dabīgi saldi, tāpēc mazuļiem ir vieglāk pieņemt augļu nekā, piemēram, rūgtena dārzeņa garšu. Esi pacietīga, ar laiku mazulis labprāt ēdīs arī dārzeņus, ja  regulāri tos viņam piedāvāsi.

Lai nodrošinātu bērnam sabalansētu uzturu, jāpiedāvā dažādi ēdieni. Milupa biezenīšos ir daudz dažādu dārzeņu, lai mazulis varētu izbaudīt dažādas garšas. Visu dārzeņu un augļu audzēšana un pagatavošana tiek rūpīgi uzraudzīta, lai mazulis saņemtu tikai pašu labāko!

Jo vairāk dažādu krāsu augļus un dārzeņus piedāvāsi savam mazulim, jo dažādākus vitamīnus un minerālvielas viņš saņems. Mēģini iekļaut mazuļa ēdienkartē pēc iespējas dažādākas krāsas augļus un dārzeņus katru nedēļu.