Kādi ir mazuļu ēšanas paradumi?

Bērnam nepieciešams cits olbaltumvielu, ogļhidrātu un tauku daudzums nekā pieaugušajam. Milupa ēdieni ir pielāgoti mazuļa īpašajām vajadzībām. Kad mazulis sāk ņemt ēdienu rokās, attīstās viņa kustību koordinācija. Droši vien tagad viņš arī ēdīs vairāk! Uzkodas, ko var paņemt rokās - cepumi, sausiņi, mudinās mazuli ēst patstāvīgi un palīdzēs attīstīt jaunapgūto košļāšanas prasmi. Mazais noteikti nosmērēs gan sevi, gan apkārtni, bet tas ir svarīgi viņa attīstībai!

Ēdienā, kas paredzēts visai ģimenei, parasti ir pārāk daudz sāls, lai tas būtu piemērots arī mazulim. Bērnam jāsaņem mazāk nekā 1/6 daļa sāls, ko var uzņemt pieaugušais - tāpēc Milupa ēdieni pagatavoti tā, lai būtu piemēroti tieši mazuļiem. Mudinot mazuli turēt karoti un dzert no krūzītes, palīdzēsiet viņam attīstīt kustību koordināciju.

Lai gan, patstāvīgi ēdot ar karoti, mazulis nosmērē gan drēbes, gan galdu, patstāvīga ēšana lieliski attīsta viņa kustību koordināciju. Ja agrīnā vecumā mazais iepazīst dažādas garšas, ir lielāka iespēja, ka paaudzies viņš vieglāk pieņems jaunus ēdienus.

Pirmais dzīves gads

Pirmajā dzīves gadā mazulis strauji aug un attīstās: gada vecumā viņa svars ir trīs reizes lielāks nekā piedzimstot. Košļāšana palīdz attīstīt bērna mutes muskulatūru, arī tos muskuļus, kas nepieciešami runāšanai.

Pirmajā dzīves gadā bērni labprātāk pieņem jaunas garšas. Tas gan nenozīmē, ka ēdiens tiem iegaršosies uzreiz. Dažreiz ir nepieciešams piedāvāt mazulim to pašu ēdienu vairākkārt, lai viņš to pieņemtu. Ja arī tad bērniņš nav gatavs ēst piedāvāto, neuztraucieties, bet pamēģiniet atkal pēc pāris dienām.

Mazuļi nav miniatūri pieaugušie - viņiem vēl jāaug un jāattīstās. Viņiem nepieciešams citāds uzturs nekā pieaugušajiem. Viņu ēdienkartē jāiekļauj ēdieni, kuros ir augsts tauku saturs, bet zems šķiedrvielu līmenis. Mūsu ēdieni ir īpaši pielāgoti, lai nodrošinātu bērniem nepieciešamās uzturvielas.

Kad mazulis iemācījies ēst ar karotīti, viņam var piedāvāt ēdienus, kuru sastāvā ir mazi gabaliņi, lai viņš mācās sagremot. Gremošana palīdz viņam attīstīt mutes muskuļus, kas būs nepieciešami runas veidošanai.

Kad mazulis tuvojas gada vecumam, viņa smadzeņu daļa, kas atbildīga par domāšanu, attīstās ārkārtīgi ātri un patērē burtiski divreiz vairāk enerģijas nekā Tavas smadzenes! Tāpēc mazuļa uzturā jāiekļauj ēdieni, kas nodrošina nepieciešamo enerģijas daudzumu, kā arī vitamīni un minerālvielas.

Izmantojot dažādu krāsu vāciņus un simbolus uz Milupa burciņu etiķetēm, mēs norādām maltītes galveno sastāvdaļu. Tas palīdzēs dažādot mazuļa ēdienkarti.

Gatavojot Milupa maltītes, netiek izmantoti konservanti, pirms aizvākošanas no burciņām tiek izsūknēts gaiss, tāpēc tās var ilgi uzglabāt.

Paaudzies mazulis

Paaudzies mazulis vēlas ēst pats. Protams, sākumā viņš nosmērēs ne tikai savas drēbes, bet arī tuvāko apkārtni, taču, ļaujot viņam ēst pašam, Tu palīdzi mazulim attīstīties. Ja dosi mazulim ēst, piemēram, ābolu šķēlītes vai burkāna gabaliņus, palīdzēsi viņam trenēt kustību koordināciju un dažādosi viņa uzturu.

Piedāvājot bērnam dažādas garšas ēdienus, kas pārstāv dažādas uzturvielu grupas, palīdzēsi viņam saņemt augšanai un attīstībai nepieciešamās barības vielas, kā arī pieradināsi viņu pie dažādiem ēdieniem. Arī vēlāk dzīvē viņš vieglāk pieņems jaunus ēdienus.

Ļauj mazulim likt pirkstiņus mutē ēšanas laikā, jo tas palīdz viņam mācīties norīt. Mazulis mācās norīt barību, mēģinot sūkt pirkstiņus, tāpat kā sūcot pienu no krūts vai pudelītes.

Milupa biezenīšiem izmantojam gan dažādas krāsas vāciņus, gan simbolus uz etiķetes, lai palīdzētu noteikt ēdiena sastāvu. Piemēram, sarkans vāciņš un sarkans simbols uz etiķetes nozīmē, ka biezenīša sastāvā ir sarkanā gaļa, savukārt zaļā krāsa norāda uz veģetāru biezenīti. Izvēloties dažādas krāsas, nodrošināsiet mazulim ēdienu dažādību.