Mazulis saka putrām nē, ko darīt?

Bērni un mazuļi ļoti bieži atsakās no kāda ēdiena, kas ir pilnīgi normāla parādība. Par to noteikti nevajadzētu satraukties, jo mazuļa attieksme var mainīties ātrāk nēkā jūs varat to iedomāties. Vienu un to pašu produktu var pat piedāvāt vairākas reizes dienā un varbūt, pēc nedēļas vai pat mēneša, jūsu mazulis mainīs savas domas. Kā variants ir arī dažādu graudaugu biezputru piedāvāšana.

Mūsdienās veikalu plauktos ir atrodamas visdažādākas biezputras. Ja māmiņa zīda mazuli, tad vislabāk ir pievienot biezputrai savu pienu, lai garša bērnam šķiet atpazīstama. Savukārt, ja mazulis saņem mākslīgo piena maisījumu, tad vislabāk ir pievienot to pašu maisījumu arī biezputrai. Var mainīt biezputru konsistenci, pagatavot to šķidrāku vai biezāku. Bez mātes piena vai ierastā piena maisījuma, biezputrai var pievienot arī kādu citu produktu, kas mazulim ļoti garšo – augli vai dārzeni. Ja mazulim garšo tikai viena veida graudu biezputra un no citām tas atsakās, tad iemīļotai biezputrai ar vien lielākā porcijā var sākt pamazām pievienot citus graudaugus. Jāatceras, ka katru nākamo jauno produktu jāievieš ar vismaz 5 līdz 7 dienu starplaiku.

Lai pierunātu mazuli putriņu ēst, var mēģināt piedāvāt biezputru no kāda neierastāka trauka vai lietot krāsainas karotes.

Ir ļoti svarīgi atcerēties, ka pēc tam, kad ir beidzies zīdīšanas periods, ir svarīgi mazulim pakāpeniski piedāvāt plašu ēdiena piedāvājumu, kā, piemēram, augļus, dārzeņus, gaļu, zivis, piena produktus un biezputras. Ir svarīgi zināt to, ka mazulis (sasniedzot 5 mēnešu vecumu) palielina savu svaru par veselām divām reizēm salīdzinot ar piedzimšanas svaru. Svars palielinās trīskārši sasniedzot gada vecumu kā arī četrkāršojas sasniedzot 2 gadu vecumu. Gada vecumā mazuļa garums ir palielinājies par 50% un pēc 2 gadu vecuma augums ir palielinājies jau par 75%.

Ņēmot vērā šos rādītājus, nepieciešamais enerģijas daudzums mazuļiem ir 2-3 reizes lielāks kā pieaugušajiem.

www.fao.org

Mazulim smadzenes ir enerģijas izsalkušākais orgāns, kas izmanto aptuveni pusi enerģijas, kas ir nepieciešama kopējai ķermeņa orgānu darbībai. Mazuļa smadzenes ir divreiz aktīvākas kā pieaugušo un ogļhidrāti glikozes veidā ir vienīgais pamats, ko enerģijai izmanto smadzeņu šūnas.

Pirmajā dzīves gadā mazulim enerģija ir jāuzņem visaktīvāk. Bērnu putriņas ir lielisks mazuļu enerģijas avots.

Mammu padomi

Šobrīd meitiņai ir tāds vecums, kad viņa ar savām emocijām skaidri liek saprast, kas ir garšīgs un kas nē. Pielieku klāt putrai augļus vai saldu biezeni, un arī ja tad bērns neēd, tad to nelieku bērnam ēst. Gluži kā pieaugušajam- ir garšīgs un ir negaršīgs.

Ilona, 10 mēnešus vecas meitiņas mamma

Putrām parasti pievienoju augļu biezenīšus, līdz ar to sanāca putra ar ievārījumu bēbīšu gaumē. Laikā, kad meita sāka pati turēt karoti vairāk izdevās apēst ēdot pašai. Tad gan porciju palielināju apmēram trīs reizes, jo daļa izsmērējās pa galdu un krēslu, kā arī pa vaigiem un rokām. Protams tika izmantota klasika – lidojoša karote, kas atlido pie mutes un lūdzas lai mute atveras un putra tiek puncī.

Dace, 3 gadus vecas meitiņas mamma

Pārsvarā izdomāju nodarbošanos ēšanas laikā, lai nav garlaicīgi, jo tas visbiežāk ir iemesls kādēļ putras neēdam. Putras garšo praktiski visas, bet Milupas rīsu biezputra ar zemenēm vai cepumiem ir topā!

Amanda, 1 gada veca dēliņa mamma

Lejuplādē visu par biezputrām