Sieviete un mamma

"Mātes mīlestība ir kā aplis, kam nav ne sākuma, ne beigu. Tā riņķo un riņķo – aizvien plašāk, skarot ikvienu, kas ir tai pietuvojies. Aptver tuvākos kā rīta dūmaka, sasilda kā pusdienlaika saulīte un apsedz ar tik skaistu seģeni kā vakara zvaigžņotā debess. Mātes mīlestība ir kā loks, kuram nav ne sākuma, ne beigu."(Erts Erbens)

Ikvienai mammai, kas aprūpē mazuli, reiz pienāk brīdis, kad šķiet, ka spēki ir izsīkuši. Katra mamma, pirmkārt, ir sieviete, tāpēc būtu svarīgi saprast savu galveno lomu dzīvē. Daudzas sievietes ir sastapušās ar grūtībām vienlaicīgi būt mīlošai un gādīgai mammai, lieliskai sievietei un vislabākajai sievai. Mūsuprāt, katrai sievietei ir jāizvērtē prioritātes, neaizmirstot sevi. Citiem vārdiem sakot – ir jābūt harmonijā pašai ar sevi, jo tikai laimīga un apmierināta sieviete jutīsies labi katrā dzīves dotā lomā.

Daži noderīgi padomi – kā saglabāt harmoniskas sievietes/mātes attiecības pašai ar sevi.

Izvērtē prioritātes!

Darbu organizēšanā galvenā atslēga ir prioritātes. Pamēģini ikdienas darbus sadalīt trīs daļās: pienākumi, kas jāizdara nekavējoties, uzdevumi, kas var tikt paveikti nedēļas laikā un ilgtermiņa "projekti".

Domā uz priekšu!

Darbs, kas neprasa daudz laika, var tikt paveikts, ietaupot laiku nākotnē. Piemēram, Tu vari uzklāt galdu nākamajai maltītei, saliekot tīros šķīvjus no trauku mazgājamās mašīnas uz pusdienu galda, vai nopirkt lielāku pamperu paku, kas kalpos ilgākam laikam.

Izvēlies!

Izlem, ar ko Tu vari sadzīvot, lai atvieglotu savu ikdienu, kamēr mājās ir mazs bērniņš, kam jāvelta daudz laika. Varbūt Tu nespēj skatīties uz netīru grīdu, bet vari dzīvot bez ideāli saklātas gultas?

Mācies veikt vairākus uzdevumus vienlaicīgi!

Valda uzskats, ka tieši sievietēm piemīt šī spēja. Piemēram, sarunājoties pa telefonu, izmanto skaļruni vai austiņas un paralēli dari ko lietderīgu.

Nebaidies lūgt palīdzību

Ja jūti, ka Tev ir nepieciešams atbalsts, nekaunies to lūgt. Daudzas sievietes izvēlas labāk aizmirst savas vajadzības un vēlmes, jo negrib izrādīt vājumu. Tev nav jābūt supermammai un viss jāpaveic pašai – vienā brīdī pienāks lūzuma punkts, tas nav vajadzīgs. Atļaujies sevi palutināt un dodies uz relaksējošu masāžu, kamēr Tavu mazuli divas stundas pieskatīs labākā draudzene, vīrs vai kāds cits uzticams un tuvs cilvēks.

Dod visiem darbu!

Esi sava laika noteicēja un nebaidies lūgt mājinieku palīdzību ikdienas darbos. Neatsakies no palīdzības un uztici pienākumus!

Iekārto ģimenes kalendāru!

Izveido kalendāru, kas atrodas redzamā vietā (piemēram, uz ledusskapja), un atzīmē svarīgākos mēneša uzdevumus – ārsta vizīte, pārtikas iepirkšana nedēļai, tikšanās ar draudzenēm vai manikīrs. Jā, arī tas sievietei ir svarīgi

Izmanto interneta priekšrocības!

Samaksā rēķinus un iepērcies internetā, iegādājies dāvanas interneta veikalos un glāb sevi no veikalu pūļiem! Reizēm ietaupīt laiku palīdz pakalpojumu un preču noskatīšana internetā pirms došanās uz veikalu. Tādējādi Tu zini, kur iet un ko sagaidīt. 

Sagatavo rezervi!

Piemēram, pagatavo divas vai pat trīz reizes lielāku matlīti un sasaldē pāri palikušo ēdienu. Saglabā pārtiku nākamājām ēdienreizēm, tādā veidā atvieglojot sev darāmo darbu sarakstu priekšdienām.

Novērtē savu laiku!

Paskaties uzmanīgi uz sevi no malas! Kā Tu pavadi savu laiku? Vairums sieviešu dienā velta līdz pat stundai laika uzdevumiem, kas varētu tikt izslēgti no dienas plānojuma. Kad ir pienācis Tavs personīgais brīvais laiks, liec malā ikdienišķos darbus –  tā vietā reizēm ir nepieciešams atpūsties vai darīt to, kas Tev sniedz patiesu prieku. Varbūt tā ir gleznošana, tamborēšana vai skriešana? Sievietei ir jāatrod līdzsvars – cik daudz laika, domu, enerģijas viņa var veltīt bērnam un cik atstāt sev un savam partnerim. Nepārprotami noteicošs un svarīgs ir arī partnera un citu cilvēku atbalsts, kad pasaulē ienāk bērniņš. Ja sieviete nejutīsies laba un apmierināta ar sevi, tad agrāk vai vēlāk radīsies problēmas mātes lomas pildīšanā un iekšējā līdzsvarā. Visas nelaimes slēpjas spriedzē starp sievietes un mātes lomu. Citi teiktu – plāno savu laiku, taču ir zināms, ka bērniņa ienākšana dzīvē nes līdzi dažādas neparedzētas situācijas, ko vienmēr nevar ieplānot. Bet tik un tā – dari visu iespējamo, plāno, ko vari ieplānot, jo sakārtota dzīve, kurā ir atlicināts laiks arī pašai, ir neiedomājami svarīga, cenšoties uzturēt līdzsvaru starp sievieti un māti sevī.

Nekad neaizmirsti vispirms mīlēt pati sevi!