Vai mazulis ir gatavs piebarošanai?

Bērns kļūst aizvien aktīvāks, tādēļ viņš patērē vairāk enerģijas. Atspiežoties no grīdas, pārveļoties no viena sāna uz otru vai iemācoties apsēsties, apetīte palielinās. Tas nozīmē, ka drīz būs laiks papildus pienam dot vēl citu ēdienu, lai bērnam nodrošinātu attīstībai nepieciešamās uzturvielas.

Par pazīmēm

Parasti bērns izrāda, ka viņš ir gatavs piebarošanai. Lūk, dažas pazīmes:

  • spēj norīt ēdienu — vairāk ēdiena ir mutē, nevis ap to;
  • mazulis sēž un stabili notur galvu;
  • tuvina priekšmetus mutītei un liek tos tajā.

Pirms sākat dot cietus ēdienus, uzgaidiet, līdz pamanīsit vairākas pazīmes. Ja bērns naktī mostas vai sūkā dūrīti, tas vēl nenozīmē, ka viņš ir gatavs piebarošanai. Ja jums šķiet, ka mazulis ir gatavs piebarošanai, tomēr ievērojāt tikai vienu vai divas pazīmes, konsultējieties ar sava bērna ārstu vai zvaniet mums pa tālruņa numuru 80200908.

Vai tas var būt straujas augšanas posms?

Četru mēnešu vecumā lielākajai daļai bērnu sākas straujas augšanas posms, un šajā laikā šķiet, ka viņi ir izbadējušies vairāk nekā ierasts. Tas ne vienmēr nozīmē, ka bērns ir jau gatavs piebarošanai. Arī bērna gremošanas sistēmai ir jāattīstās un jānobriest. Esiet pacietīgi! Ja tas ir straujas augšanas posms, salīdzinoši ātri bērna apetīte atkal kļūs tāda kā iepriekš.

Atcerieties! Jūs vienmēr varat konsultēties ar mūsu komandu vai prasīt padomu sava bērna ārstam!